Co i dlaczego poprawiamy w swoim wyglądzie?

Poprawa wyglądu - medycznyblog.pl
Poprawa wyglądu - medycznyblog.pl

Coraz częściej sięgamy po narzędzia medycyny estetycznej w celu likwidacji mankamentów urody i poprawienia samopoczucia. Które z zabiegów cieszą się największą popularnością, które okazują się być najskuteczniejsze?

Zabiegi na twarz

  • Zabiegi na twarz cieszą się dziś bodaj największą popularnością, zwłaszcza wśród pań, które wskutek starzenia się skóry borykają się z wiotką skórą i zmarszczkami. Aby zachować młody owal twarzy, wykonuje się wolumetrię, czyli modelowanie różnorodnymi preparatami (np. kwasem hialuronowym). Wstrzykiwane są one podskórnie w miejsca, które najbardziej narażone są na opadanie, wiotczenie i utratę jędrności.
  • W przypadku pojedynczych zmian skórnych: zmarszczek, blizn i rozstępów poleca się nakłuwanie skóry, które stymuluje komórki do wytwarzanie kolagenu.
  • Równie często wybierana jest również mezoterapia, która polega na wprowadzeniu składników aktywnych dobranych do potrzeb skóry przy pomocy wielu drobnych iniekcji. Mezoterapia jest skuteczną alternatywą dla kremów aplikowanych na twarz w celu spłycenia zmarszczek. Na zmarszczki skutecznie działa botoks, czyli wstrzykiwanie toksyny botulinowej w miejsca, które chcemy ujędrnić. W
  • przypadku przebarwień, wyprysków i mniejszych problemów skórnych często poleca się mikrodermabrazję, która jest mechanicznym peelingiem o wysokiej skuteczności.

Zabiegi na inne problemy

Botox - medycznyblog.pl

Botox – medycznyblog.pl

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi na usta, które je wypełniają i ujędrniają. Najczęściej wykonuje się je przy pomocy kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się w usta. Jeśli mamy kompleksy z powodu podbródka, łatwo można je zniwelować poddając się lipolizie. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w podbródek preparatu sojowego rozbijającego tłuszcz w komórkach. W ten sposób pozbywamy się tzw. drugiego podbródka, odmładzając widocznie twarz. Innym zabiegiem bijącym rekordy popularności jest depilacja laserowa, która wykonana w kilku seriach pozwala na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia, a co za tym idzie – pozbycie się problemu wrastających włosków, podrażnień po goleniu i uporczywego świądu oraz nadmiernej potliwości. Coraz ufniej podchodzimy do zabiegów odchudzających, a to z tego względu, że są one niezwykle skuteczne. I tutaj króluje kriopoliza, która pozwala na trwałe pozbycie się komórek tłuszczowych i redukcję masy ciała.