Co nas motywuje do odchudzania?

Motywacja - medycznyblog.pl
Motywacja - medycznyblog.pl

Wszystkie diety znasz na pamięć, a Twoje silne postanowienie odchudzania się gaśnie po tygodniu. Czy to wina Twojego słomianego zapału, a może nieprofesjonalnego podejścia do sprawy?

Realny cel i małe kroki

Odchudzanie - medycznyblog.pl

Jak zrzucić wagę?

Aby odnieść sukces w odchudzaniu, należy racjonalnie podejść do sprawy i postawić sobie realny cel do osiągnięcia. Dobrze, jeśli cały proces zostanie rozłożony w czasie, a Ty zamiast rzucać się na głęboką wodę, będziesz stawiać malutkie kroki, które zaprowadzą Cię do upragnionej sylwetki. Zamiast się głodzić ekstremalnymi dietami, zmień nawyki żywieniowe.

  • Jeśli nadużywasz cukru i słodkości, zrezygnuj z przekąsek i przestań słodzić herbatę.
  • Jeśli do tej pory zjadałeś dwa posiłki dziennie, staraj się tak planować dni, by posiłki te rozbić na 4 mniejsze porcje.
  • Zamiast obżerać się fast-foodami na mieście, jedz przygotowane wcześniej przez siebie zdrowe posiłki.
  • Prowadź dziennik diety, zapisuj jadłospis, rodzaje aktywności fizycznej i postępy. Dobrze jest planować sobie kolejne dni: pod względem obowiązków, relaksu i jadłospisu; co na papierze – nie umyka nam tak łatwo. Bardzo łatwo wpaść w syndrom słomianego zapału. Żeby tak się nie stało, musisz nosić w sobie stu procentowe przekonanie, że pragniesz schudnąć, pragniesz poprawić kondycję.
  • Waż się i wykonuj pomiary ciała.
  • Stawaj przed lustrem, wzbudzając w sobie potrzebę zgubienia paru kilogramów. Tylko poważne działanie, dobrze zaplanowane i wielkie chęci nieustannie podsycane zbliżają nas do celu!

Mów o swoich planach

  • Podziel się swoimi postanowieniami z najbliższymi. Niech wiedzą o celu, jaki chcesz osiągnąć, by wspierać Cię i motywować. Może się okazać, że ktoś podejmie wyzwania razem z Tobą i wspólnie zapiszecie się na siłownię lub będziecie uprawiać jogging.
  • Wsparcia możesz również poszukać w Internecie. Na forach internetowych spotkasz się z ludźmi, którzy tak jak Ty zaczynają przygodę z odchudzaniem; poznasz również tych, którzy są w temacie obeznani, i służą przykładem. Takie grupy wsparcia powstające w sieci potrafią zmobilizować do wytrwania w swych postanowieniach.

Mówiąc innym o swoich planach, wymuszasz niejako na sobie konsekwencję w działaniach. Pomyśl: czy nie będzie Ci wstyd, jeśli po rozgłoszeniu wszem i wobec o swoich poważnych zamiarach przejścia na zdrowy tryb życia, otoczenie szybko odkryję, z jaką łatwością się poddajesz?