Medycyna estetyczna – czy tylko dla skóry dojrzałej?

Skóra dojrzała - medycznyblog.pl
Skóra dojrzała - medycznyblog.pl

W społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej to gratka wyłącznie dla osób w dojrzałym wieku stosowane, by pomóc im przywrócić blask charakterystyczny dla młodości.

Medycyna w służbie pięknej twarzy

Medycyna estetyczna - medycznyblog.pl

Medycyna estetyczna także dla skóry młodej

Owszem, najbardziej spektakularne efekty medycyna estetyczna osiąga w przypadku problemów osób nie najmłodszych. Likwiduje bowiem oznaki starzenia się skóry: wypełnia zmarszczki, przywraca twarzy owal i sprężystość. Wypełniaczami (toksyną botulinową i kwasem hialuronowym) i laserami pozwala nadać skórze młodzieńczego wyglądu. Jednak nie tylko osoby dojrzałe mogą mieć pożytek z oferty klinik medycyny estetycznej, których mamy z dnia na dzień coraz więcej. Czasem pewne mankamenty na naszej twarzy wymagają korekty, a skóra wyjątkowej pielęgnacji mimo młodego wieku. Zabiegi peelingujące (mikrodermabrazja, peeling chemiczny) wspomogą regenerację skóry zanieczyszczonej, skłonnej do wyprysków i niedoskonałości. Jeśli mamy kłopoty z przebarwieniami lub bliznami, medycyna estetyczna może nam pomóc, gdyż dysponuje narzędziami, które skutecznie walczą również z tymi problemami. Częstą zmorą młodych są niedoskonałe usta, których powiększenie nie jest inwazyjnym zabiegiem, a może przynieść naprawdę świetne rezultaty. W tym celu w usta wstrzykuje się toksynę botulinową. Substancja ta sprawdzi się również w przypadku innych mankamentów, np. opuchnięć pod oczami.

Gdy trzeba coś zrobić z ciałem

Medycyna estetyczna dziś bardzo dobrze radzi sobie z problemami utraty sprężystości skóry ciała, nadwagą, cellulitem i nadmiernym owłosieniem. Z wykorzystaniem między innymi mezoterapii, karboksyterapii i endermologii możemy raz na zawsze pozbyć się nawet najbardziej uciążliwego cellulitu. Natomiast krioterapia polegająca na trwałym zamrożeniu komórek tłuszczowych pomaga zwalczyć nadwagę i wymodelować ciało. Równie uciążliwa dla wielu pań jest konieczność regularnej depilacji ciała, co wiąże się z wrastaniem włosków, często bolesnymi podrażnieniami i nieustannym poczuciem dyskomfortu. Dziś po kilku sesjach depilacji laserowej możemy na zawsze pozbyć się problemu. Choć zabieg może nie być przyjemny (co zależy od tego, jak silnie odczuwamy ból), to na pewno wart jest zarówno swej ceny, jak i tych nieprzyjemności, które się z nim wiążą.