Wygląd idealny – osiągamy pracą czy skalpelem?

Walka - medycznyblog.pl
Walka - medycznyblog.pl

Sposobów na to, by cieszyć się wymarzonym wyglądem, a co za tym idzie – jak najlepszym samopoczuciem jest wiele. Część efektów możemy wypracować sobie jednak sami.

Ciężka praca popłaca

Oczywiście, wiele defektów można skorygować lub zlikwidować wyłącznie chirurgicznie. Warto jednak pamiętać, że część z nich może w ogóle się nie pojawić, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią pielęgnację naszego ciała. Ot, chociażby oznaki starzenia. Dysponujemy dziś całą gamą kosmetyków, które regularnie stosowane już w młodości sprawią, że upływający czas nie będzie działał na naszą szkodę. Podobnie rzecz się ma z dążeniem do idealnej sylwetki. Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, zacznijmy nad tym pracować. Zacznijmy zdrowo żyć i się odżywiać, włączmy aktywność fizyczną do naszego planu dnia, stosujmy kosmetyki wspomagające ujędrnianie skóry. Może się okazać, że cel osiągniemy niskim kosztem. Gdy się tak nie stanie, dopiero wówczas skorzystajmy z usług medycyny estetycznej.

Gdy samozaparcie nie pomaga

Zadbaj o ciało - medycznyblog.pl

Zadbaj o ciało

Kliniki medycyny estetycznej mają w swej ofercie mnóstwo zabiegów, stosunkowo nieinwazyjnych, której pomogą w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Kriopoliza jest zabiegiem polegającym na zamrożeniu komórek tłuszczowych. Są one później wydalane z organizmu podczas procesów przemiany materii. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Miejsce, którego wygląd chcemy poprawić, zasysane jest przez głowicę próżniową, która schładza do -10 stopni C. Zasysanie i schładzanie trwa do 60 minut. Zabieg nie uszkadza skóry ani innych tkanek i komórek poza tłuszczowymi. Zamrożone komórki tłuszczowe obumierają i są wydalane z organizmu po 2-4 miesiącach. Alternatywą dla kriopolizy jest odchudzanie ultradźwiękami. Zabieg ten modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę i pozwala pozbyć się cellulitu i zbędnych kilogramów.

Należy pamiętać, że każda klinika medycyny estetycznej ma własną ofertę zabiegów odchudzających i modelujących sylwetkę. Często są to różnorakie masaże, zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków wyszczuplających i metod niekonwencjonalnych. Ostatecznością może być zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Jest to jednak metoda najbardziej inwazyjna, wiążąca się z powikłaniami, często jednak będąca ostateczną deską ratunku dla organizmu opornego na inne metody walki z nadwagą.