Zakres działań medycyny estetycznej

Zabiegi estetyczne - medycznyblog.pl
Zabiegi estetyczne - medycznyblog.pl

Medycyna estetyczna jest potęgą. Jej możliwości przekraczają często ludzkie wyobrażenia. Poprawić możemy już sobie w zasadzie wszystko, cokolwiek wzbudzi naszą dezaprobatę.

Medycyna estetyczna na problemy twarzy

Blog medyczny = medycznyblog.plSzeroki jest zakres usług oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Praktycznie nie ma obszaru na ciele, którego nie można byłoby zmodyfikować, by odpowiadał naszemu wyobrażeniu piękna. Zasadniczo zabiegi medycyny estetycznej skupione są na pielęgnacji skóry, nie brak jednak działań zorientowanych na inne obszary ciała. Najważniejszą cechą wszystkich tych zabiegów jest jednak ich nieinwazyjność. Wykonuje się je z wykorzystaniem różnorakich laserów, fal radiowych, wypełniaczy (np. kwasu hialuronowego), peelingów, nakłuwania. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi stosowane na twarz, by wypełnić zmarszczki i wygładzić jej kontury. W tym celu domięśniowo podaje się toksynę botulinową i kwas hialuronowy. Efekty potrafią być rewelacyjne i utrzymują się przez kilka miesięcy. W przypadku przebarwień, blizn i innych problemów skórnych poleca się peeling chemiczny i mikrodermabrazję.

Inne możliwości medycyny estetycznej

  • Medycyna estetyczna umożliwia skuteczną walkę z nadmiernym owłosieniem. Kilka sesji zabiegu depilacji laserowej i na zawsze znika problem wciąż odrastających włosków na nogach czy pod pachami.
  • Medycyna estetyczna to jednak również walka z niedoskonałościami ciała i zbędnymi kilogramami. Kriopoliza dzięki zamrożeniu komórek tłuszczowych pozwala pozbyć się nadwagi, a szereg zabiegów ujędrniających modeluje ciało i usuwa cellulit (zabieg Endermologia).
  • Przy kłopotach z łysieniem również warto skorzystać z zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną. Przeszczep włosów, mezoterapia, terapia laserowa pozwalają cieszyć się zdrową skórą głowy i pięknymi włosami przez długi czas.
  • Podobnie sprawa ma się z żylakami, rozstępami, przebarwieniami i bliznami na ciele. Problemy te łatwo zlikwidować za pomocą narzędzi oferowanych przez medycynę estetyczną.

Choć niektóre zabiegi medycyny estetycznej są trwałe (depilacja laserowa), większość z nich często wiąże się z koniecznością powtarzania ich po pewnym czasie, np. po kilku miesiącach, latach. Jednak ich efekty oraz nieinwazyjność bardzo do tego zachęcają.